Legyünk figyelmesek húsvétkor a felnőttekkel is!

„Nem sok olyan dolog történhet velünk a nap során, amit egy kis csoki ne tudna megjavítani.” – Bill Sullivan

Ugye benned is él még mindig egy kicsit a gyermeki éned, aki akarva, akaratlanul, örülni tud egy kis figyelmességnek egyes ünnepeken? Közeledik a Húsvét! Te tudod, hogy honnan ered a szokás, hogy ajándékozunk Húsvétkor?

Tipikusan nyugat- és közép-európai hagyomány, és Magyarországon is régi tradíció. Nálunk és többek közt az USA-ban általánosan ismert hagyomány a húsvéti fészek készítése az ajándék és a húsvéti tojások számára. A húsvéti nyúl egyes források szerint a 16. századi Németországban vált a keresztény ünnepkör részévé, itt készítették az első kosárfészket és később az első édességből készült nyulat.
Néhány forrás szerint egy félreértés kapcsán került a húsvéti ünnepkor jelképei közé.

Egyes német területeken ugyanis gyöngytyúkot ajándékoztak egymásnak az emberek, annak tojásaival együtt. A gyöngytyúk német neve Haselhuhn, rövidebben Hasel. A nyúl németül pedig Hase.
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe.
A Biblia szerint Jézus a keresztre feszítését követő harmadik napon, vasárnap feltámadt. Kereszthalálával megváltotta az emberek bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. A húsvét vallási vonatkozásán túlmenően is az újjászületést, a tavaszvárást szimbolizálja. Ez a tavasz eljövetelének ünnepe.

A néphagyomány alapján húsvétvasárnap került sor az ételszentelésre. A délelőtti misére letakart kosárral mentek a hívők, melyben bárányhúst, kalácsot, sonkát, tojást és bort vittek magukkal. A húsvéti bárány Jézus áldozatát, a bor Krisztus vérét, a tojás pedig az újjászületést jelképezte. Az egészben főtt tojás egyben a családi összetartás szimbóluma is volt.
Húsvéthétfőn szokott sor kerülni a locsolkodásra és a hímes tojás ajándékozására. A locsolkodás szokásának a víz megtisztító erejébe vetett hit volt az alapja, a vizet csak később váltotta fel a kölni.

A húsvéti tojásokat kezdetben egységesen piros színűre festették, ami egyes feltételezések szerint Krisztus vérét volt hivatott jelképezni. Más elméletek szerint a húsvét eredetileg a termékenység ünnepe volt, az emberek ennek segítségével igyekeztek bő termést és a háziállatok szaporulatát kívánni. Ennek fényében már nem is meglepő, hogyan kapcsolódik a nyúl a tojáshoz, hiszen az előbbi egy szapora állatfajta, az utóbbi pedig magában hordozza az élet ígéretét. A locsolkodás az öntözés imitálásával a bő termést volt hivatott jelképezni.

Minden emberben ilyenkor felelevenednek a gyermekkori emlékek, melyekben izgatottan néztük meg a fészkeket.
Legyünk figyelmesek a felnőttekkel is! Nem csak a hálás szemek miatt, de a lelkesedés, öröm is kihat a következő időkre, a munkavégzésre, kapcsolatainkra is.
Lepjük meg kollégáink, partnereink, vásárlóinkat egy kis csokoládéval, itallal, az ünnepi sonkával, kaláccsal, melyeket elláthatunk céges logónkkal díszített szalaggal, matricával, csomagolással és így reklámozunk is az örömszerzés mellett. Biztosan jó emlékként fognak gondolni ránk, és jól fog esni a figyelmességünk.

Válassz termékeink közül!
Mi segítünk!

Lépj velünk kapcsolatba

IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Ne maradj le a legjobb ajánlatokról!

Iratkozz fel a hírlevelünkre! Két hetente kapsz majd levelet tőlünk, amiben a következőket találod:

  • termékajánlatok, akciók
  • szakmai cikkek az ajándékmarketing, a céges ajándékozás témájában
  • szakmai rendezvény ajánlók
Please wait…

Köszönjük a feliratkozást!

Az E-Könyvet a következő linken tudod letölteni: <a href="https://cegesedesseg.hu/wp-content/uploads/2020/12/Ceges-Edesseg-Adni-es-kapni-az-uzleti-eletben.pdf">Adni és kapni az üzleti életben – E – Könyv</a>